Mocná neziskovka Člověk v tísni čelí vážnému obvinění. Pokud by to byla pravda, tak se máme na co těšit

Napsal Svět kolem nás dne . Kategorie Domácí

Hodnocení uživatelů:  / 0

Facebook se stal místem střetu zastánců absolutní svobody slova a těch, kteří naopak hovoří o nutnosti "regulovat a postihovat". Zatímco v sousedním Německu mnoho případů končí u soudu, v České republice se zatím vše řeší většinou blokací facebookového účtu. 

Facebook čelí soustavně tlaku západních vlád, které požadují, aby tato společnost nějakým způsobem regulovala „hate speech“.

Důležité informace pro všechny kuřáky. Co po 31. květnu nesmíte dělat?

Napsal Svět kolem nás dne . Kategorie Domácí

Hodnocení uživatelů:  / 0

Tzv. "protikuřácký zákon" vstoupí v platnost poslední květnový den. Podívejte se, co všechno zákon upravuje a jak omezuje konzumenty alkoholu a kuřáky. Elektronické cigarety si v restauraci lze zapálit, stejně tak zákaz neplatí pro vodní dýmky. Alkohol a cigarety si nekoupíte v nemocnicích.

Jak to bylo ve skutečnosti: masové výrobky za socializmu lepší, než dnes?

Napsal Svět kolem nás dne . Kategorie Domácí

Hodnocení uživatelů:  / 0

Určite áno! Takto si zrejme odpovedala  väčšina z čitateľov vekovej kategórie 40+ už po prečítaní nadpisu článku. Tí mladší si zas spomenú na situáciu, s ktorou sa už pravdepodobne stretli, a to ako pri konzumácii mäsových výrobkov ľudia skôr narodení povedali: toto nie je tá pravá chuť salámy ako za našich čias, tá klobása už dnes nemá žiadnu vôňu, ako mávala za komunistov, tie párky sú samá múka, nedajú sa porovnať s tými socialistickými… a tak ďalej a tak podobne. Naozaj boli za čias centrálneho plánovania a ústredných zjazdov Komunistickej strany Československa lepšie, chutnejšie či dokonca zdravšie mäsové výrobky ako tie súčasné?

Webový portál Svethostingu.info ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.